Nowoczesne lodówki do nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia to kuchnia minimalistyczna. Kuchnia minimalistyczna to kuchnia funkcjonalna, estetyczna, praktyczna. To kuchnia, w której znajdują się nowoczesne urządzenia agd, w tym nowoczesne lodówki. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie właśnie lodówkom. O tym, jak wybrać lodówkę, pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Dziś skupimy się na nowoczesnych lodówkach, które pasują do nowoczesnych wnętrz. A zatem jak wybrać nowoczesną lodówkę do nowoczesnej kuchni?

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

Nowoczesna kuchnia rządzi się swoimi prawami. Nie ma tu miejsca na chaos, przypadkowość, niespójność. Mile widziane są za to innowacyjne rozwiązania, ład, harmonia, estetyka. Nowoczesna kuchnia nie oznacza od razu naszpikowania jej skomplikowanymi technologiami smart, chociaż oczywiście mogą one tutaj zagościć. Chodzi o to, by ta przestrzeń ułatwiała wszystkie czynności związane z przyrządzaniem posiłków. By swoim designem umożliwiała komfortowe korzystanie z kuchenki, blatu kuchennego, lodówki, czyli tak zwanego trójkąta roboczego. Nowoczesna kuchnia zachęca nie tylko do gotowania, pieczenia, smażenia, ale także do tego, by spędzać w niej czas. Coraz częściej bowiem to właśnie to pomieszczenie staje się sercem domu. Wpływ na to ma fakt, że coraz bardziej doceniamy więzi rodzinne, kultywujemy stare tradycje i zasiadamy do wspólnego posiłku w gronie rodziny.

Nowoczesna lodówka, czyli jaka?

Co kryje się pod pojęciem nowoczesna lodówka? Bowiem czy czasem nie wszystkie urządzenia agd tworzone w dzisiejszych czasach są nowoczesne? Naturalnie, jest w tym nieco racji. Na miano nowoczesnej lodówki zasługuje ten sprzęt agd, który:

  • nie pobiera zbyt dużej ilości prądu;
  • ma unikalny design;
  • wyposażony jest w zaawansowane funkcje;
  • posiada dodatkowe funkcje, podnoszące komfort użytkowania.

Wszystkie te kwestie rozwiniemy za chwilę.

Lodówka energooszczędna

Zacznijmy od pierwszego aspektu, czyli od ilości pobieranego prądu. Ta kwestia jest obecnie niezwykle istotna i producenci dostarczają na rynek coraz większą ilość lodówek energooszczędnych. W trosce o środowisko warto pomyśleć nie tylko o klasie energetycznej lodówki. Można rozważyć także zakup używanej lodówki w outlecie agd i rtv. To rozwiązanie nie bez powodu zyskuje na popularności. Używane lodówki to nie tylko opcja idealna dla dobra naszej planety, ale i naszego portfela. Używane lodówki i inne urządzenia, takie jak powystawowe kuchenki, pralki, pralko-suszarki itp. można nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Produkty oferowane przez outlety agd i rtv są dokładnie sprawdzane, mają gwarancję, dlatego bez obaw można się na nie decydować.

Designerskie lodówki do nowoczesnych wnętrz kuchennych

Nie ma w tym nic dziwnego, że w nowoczesnej kuchni panuje wyszukany styl, do którego idealnie pasują designerskie lodówki. Co to oznacza w praktyce? Najczęściej designerskie lodówki są urządzeniami wolnostojącymi. Nie powinno się ich zabudowywać, bo są one ozdobą nowoczesnych wnętrz samą w sobie, stanowią centralny punkt, który przyciąga uwagę. Designerskie lodówki nie należą do najtańszych, dlatego ponownie warto zastanowić się nad zakupem używanej lodówki w outlecie agd i rtv. Designerskie lodówki produkowane są w wyjątkowo szerokiej gamie kolorystycznej. Można zdecydować się na modele różowe, żółte, zielone, niebieskie. Tu ogranicza nas jedynie wyobraźnia, bowiem na rynku nie brakuje designerskich lodówek w wyjątkowych kolorach i oryginalnych kształtach.

System no frost i inne zaawansowane funkcje w lodówkach

System no frost jest obecnie jedną z bardziej podstawowych, a jednocześnie zaawansowanych funkcji w lodówkach. Co sprawia, że system no frost zyskał tak ogromną popularność? Otóż dzięki niemu w lodówce nie osadza się szron i kryształki lodu. Użytkownicy nie muszą już martwić się problematycznym rozmrażaniem lodówki. Lodówki z systemem no frost to bezdyskusyjnie oszczędność czasu, energii i nerwów. Kolejną zaawansowaną funkcją jest coolselect+, dzięki któremu można dostosować tryb chłodzenia do aktualnych potrzeb, to jest do asortymentu, który znalazł się właśnie w lodówce. Ta funkcja okazuje się być wyjątkowo przydatna na przykład w trakcie większych spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół, kiedy przygotowujemy wiele potraw wymagających schłodzenia. To oczywiście tylko niektóre funkcje w lodówkach, które dotychczas nie były spotykane, popularne, stosowane przez producentów.

Funkcje podnoszące komfort użytkowania

Wiele funkcji w nowoczesnych lodówkach pozwala na komfortowe korzystanie ze sprzętu i tym samym podniesienie jakości życia. Do takich dodatków należą chociażby:

  • kostkarka lodu – bez tej funkcji naturalnie da się wytrzymać, jednak czy nie przyjemniej jest korzystać z kostek lodu, które za pomocą jednego kliknięcia wydostaną się prosto do naszej szklanki z ulubionym napojem? Nowoczesne wnętrza lubią takie innowacyjne rozwiązania!;
  • alarm informujący o pozostawieniu otwartych drzwi;
  • oświetlenie led, które jest energooszczędnym rozwiązaniem.

Naturalnie, im więcej funkcji, tym droższa lodówka. Jeżeli zależy nam jednak na złotym środku, to jest dobrej jakości, znanej marce i atrakcyjnej cenie, to warto wziąć pod uwagę zakup używanej lodówki w outlecie agd i rtv.